Biuletyn

Zestaw do pielęgnacji twarzy Masło Shea

W skład zestawu do pielęgnacji twarzy z Masłem Shea wchodzi : - Mleczko do demakijażu New Shea Line 200 ml - Krem pod oczy New Shea Line 30 ml - Krem do twarzy 25 % Masła Shea 50 ml
Producent: Scandia Cosmetics
133,00 zł

W skład zestawu do pielęgnacji twarzy z Masłem Shea wchodzi :


- Mleczko do demakijażu New Shea Line 200 ml - mleczko do codziennej pielęgnacji twarzy i szyi na bazie certyfikowanego masła shea, oliwy z oliwek z dodatkiem soku z cytryny. Idealnie oczyszcza i tonizuje skórę, odświeża ją a naturalne oleje doskonale nawilżają.
- Krem pod oczy New Shea Line 30 ml - . Intensywnie nawilża, regeneruje i odżywia skórę, niweluje oznaki zmęczenia, starzenia i obrzęki. Wygładza zmarszczki.
- Krem do twarzy 25 % Masła Shea 50 ml - krem doskonały do codziennej pielęgnacji skóry twarzy, stworzony na bazie naturalnego certyfikowanego ekologicznie masła shea z oliwą z oliwek i sokiem z cytryny. Krem jest doskonały do skóry suchej lub podrażnionej, intensywnie ją nawilża, odżywia, ujędrnia, wygładza i regeneruje.

*Masło shea (certyfikat ekologiczny, posiada Eco-Cert) znane również jako masło karite („życie”), pozyskiwane jest z nasion drzewa masłowego Magnifolia. Zawiera ono  substancje tłuszczowe, witaminy A, E i F oraz jest naturalnym filtrem słonecznym  chroniącym przed  promieniowaniem UVB. Witamina A ma za zadanie poprawić wilgotność skóry, wygładzić drobne zmarszczki oraz regenerować skórę po działaniu promieni UV. Witamina E natomiast chroni przed  wolnymi rodnikami oraz zmniejsza wrażliwość na promieniowanie UV. Ponadto poprawia zdolność wiązania wody, podwyższa aktywność enzymatyczną w skórze i pomaga w tworzeniu nowych komórek, powoduje wolniejsze starzenie się skóry. Witamina F zmniejsza napięcie warstwy rogowej, zmiękcza ją i przechodzi przez barierę naskórkową. Między innymi przez te witaminy masło shea ma właściwości łagodzące, mocno nawilżające, natłuszczające i wygładzające. Dodatkowo  chroni i wzmacnia cement międzykomórkowy oraz płaszcz hydrolipidowy skóry. Masło shea jest przede wszystkim cenione za swoje zmiękczające skórę właściwości oraz zdolność leczenia podrażnionej powierzchni skóry.