Regulamin PerlyNatury.com

Sklep internetowy http://perlynatury.com prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet. Sklep internetowy Perły Natury jest własnością firmy Skytech.

Dane firmy:

Skytech Łukasz Bartos
Dębiany 1
28-440 Działoszyce

NIP: 662 176 17 44
Regon: 122 456 139
Numer konta bankowego: 82 1950 0001 2006 9462 9593 0001 (Idea Bank)


1. Składanie zamówień jest możliwe poprzez stronę internetową http://perlynatury.com, poprzez wiadomość mailową na adres biuro@perlynatury.com lub pod numerem telefonu +48 12 200 21 91.

2. Wysyłka realizowana jest tylko w dni robocze, od poniedziałku do piątku.

3. Po złożeniu zamówienia poprzez sklep internetowy lub wiadomość mailową Klient dostaje e-mailem informację o jego przyjęciu przez Sklep.

4. Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:

 • przelew bankowy bezpośrednio na konto sklepu, 
 • za pośrednictwem systemu płatności Przelewy24.

Brak przelewu w ciągu 7 dni od daty złożenia zamówienia, jeśli kupujący wybrał tę formę płatności, oznacza rezygnację ze złożonego zamówienia.

Operatorem kart płatniczych jest PayPro S.A. Agent Rozliczeniowy, ul. Kanclerska 15, 60-327 Poznań, wpisany do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000347935, NIP 7792369887, Regon 301345068.

5. Przyjęcie do realizacji zamówienia rozpoczyna się w przypadku zamówień:

 • płatnych przelewem - po wpłynięciu płatności na konto bankowe sklepu.

6. Zamówienia realizowane po otrzymaniu przelewu na konto bankowe Sklepu, realizowane są według kolejności złożenia, w tym samym dniu roboczym lub kolejnego dnia. W przypadku braku kontaktu Klienta lub płatności w terminie 7 dni zamówienie zostaje automatycznie anulowane.

7. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie lub u dostawcy sklepu. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Klient zostanie poinformowany o stanie zamówienia i podejmie decyzję o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).

8. Do sprzedaży promocyjnej i wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów. Realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania zapasów objętych akcją promocyjną.

9. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Cena detaliczna nie obejmuje kosztów przesyłki, które są dodatkowo doliczane. Obowiązującymi cenami są cenny zawarte w ofercie w dniu złożonego zamówienia. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu oraz wprowadzania w nich zmian lub wycofania poszczególnych towarów z oferty. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez Klienta i określony w zamówieniu sposób.

10. Zastrzegamy sobie prawo weryfikacji dokonanego zamówienia i jego anulowania w przypadkach uzasadniających wątpliwość, co do jego rzetelności.

11. Czas realizacji zamówienia wynosi od 1 do 5 dni. Jest to czas, który upływa od złożenia zamówienia do chwili wysłania zamówionych produktów ze sklepu. Standardowo wynosi on 48 godzin, do tego należy doliczyć czas dostawy - około 1-2 dni robocze przy przesyłkach priorytetowych. Czas dostawy uzależniony jest od pracy Poczty Polskiej. Natomiast w przypadku przesyłki kurierskiej zwykle wynosi on 24 godziny.

12. Jeżeli jednak czas realizacji zamówienia okazałby się dłuższy niż 3 dni, kontaktujemy się wówczas z Klientem telefonicznie lub mailowo, by poinformować o opóźnieniu i potwierdzić dalszą chęć realizacji zamówienia. Podany czas realizacji zamówienia nie uwzględnia dni wolnych od pracy. Uwaga! Proszę uwzględnić to, że nasi dostawcy nie pracują w soboty, niedziele oraz święta.

13. Koszty wysyłki uzależnione są od sposobu dostawy i sposobu płatności, wynoszą:

 • List ekonomiczny polecony - 9,00 zł
 • List priorytetowy polecony - 11,00 zł
 • Paczka pocztowa ekonomiczna - 11,00 zł
 • Paczka pocztowa priorytetowa - 13,00 zł
 • Darmowa dostawa przy zamówieniu za 200,00 zł

14. Zastrzegamy sobie prawo odmowy wysyłki w formie listu w kopercie, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia produktu podczas transportu lub produktów w opakowaniach kartonowych o znacznych gabarytach. Produkty wysyłane w kopertach są zabezpieczane folią bąbelkową. Mimo to nie odpowiadamy za uszkodzenia powstałe w wyniku tego rodzaju transportu.

15. Koszty wysyłki ponosi Kupujący za wyjątkiem przypadku, gdy wartość zamówionych produktów przekracza kwoty, od których dostawa jest darmowa, patrz pkt. 13.

16. W momencie odbioru prosimy o sprawdzenie, czy jest ona w stanie nie naruszonym oraz w przypadku płatności za pobraniem koniecznie należy sprawdzić, czy kwota pobrania jest zgodna z zamówieniem.

17. Zawartość przesyłki jest odpowiednio zabezpieczona przed uszkodzeniem. Nie ponosimy odpowiedzialności za uszkodzenia wynikłe z niewłaściwego transportowania przesyłki przez Pocztę Polską lub Firmę Kurierską. Dlatego też w przypadku stwierdzenia uszkodzenia przesyłki należy w obecności listonosza/kuriera otworzyć i sprawdzić, czy towar znajdujący się w środku nie został uszkodzony podczas transportu. W przypadku, gdy okaże się, że towar jest uszkodzony, należy spisać protokół reklamacyjny (odmowa przyjęcia z powodu uszkodzenia) z doręczającym. Będzie on podstawą do reklamacji paczki przez nasz  Sklep u dostawcy.

18. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odesłanych za pobraniem.

19. Zamówienia dostarczamy na terenie Polski.

20. W przypadku zamówienia wysyłanego poza granice Polski prosimy o indywidualny kontakt i złożenie zamówienia poprzez e-mail biuro@perlynatury.com.

21. Zgodnie z Ustawą z 25 grudnia 2014 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" (Dz.U.00.22.271) Klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od dnia odebrania przesyłki bez dodatkowych kosztów (poza kosztami odesłania paczki). Paczkę należy odesłać na adres sklepu. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru. Warunkiem skorzystania z tego prawa jest w pierwszej kolejności poinformowanie sklepu o takim fakcie poprzez email: biuro@perlynatury.com oraz:

 • Zwrócić produkt w stanie niezmienionym (nie może być używany, zniszczony, otwierany, naruszony w jakikolwiek sposób oraz nienaruszone opakowanie, folie i inne zabezpieczenia).
 • Dołączyć protokół o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość wraz z otrzymanym dowodem zakupu. W takim protokole należy wpisać swoje dane osobowe i adresowe, dane dotyczące zwracanej przesyłki (zawartość, ilość, cena) oraz poświadczyć własnoręcznym podpisem.
 • Podać numer konta bankowego, na który ma nastąpić zwrot pieniędzy.

22. Zwrot wartości towaru zostanie dokonany na konto bankowe wskazane w formularzu zwrotu, w terminie do 7 dni roboczych od dnia jego przyjęcia. Zwrotowi nie podlegają koszty wysyłki.

23. W przypadku ewentualnych różnic w cenie, bądź innych zwrotów Sklep dokonuje ich tylko i wyłącznie na konto bankowe Klienta, nie dokonuje żadnych zwrotów poprzez inne formy płatności (Poczta Polska). Na prośbę Klienta istnieje mozliwość dokonania zwrotu na konto trzeciej osoby, wskazanej przez Klienta. Zaś po wspólnym uzgodnieniu istnieje również możliwość dokonania nadpłaty na rzecz nowego zamówienia złożonego w Sklepie.

24. Reklamacje. W przypadku stwierdzenia wad w produkcie, prosimy o odesłanie go z powrotem na adres sklepu przesyłką pocztową, koniecznie z opisem wady. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem. Do odsyłanego towaru należy dołączyć dowód zakupu z wypełnioną częścią "reklamacja". Wszelkie reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych od ich wpłynięcia.
W przypadku uznania zasadności reklamacji wymienimy produkt na pełnowartościowy, a w przypadku, gdy będzie to niemożliwe, zwrócimy pieniądze do terminie do 7 dni. Gdy reklamacja zostanie uznana koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego sklep zwraca natychmiast po otrzymaniu przesyłki i jej pozytywnym rozpatrzeniu.

25. Wszystkie fotografie, opisy i inne informacje zawarte na stronach sklepu są chronione prawami autorskimi. Wszelkie kopiowanie, wykorzystywanie ich bez naszej zgody jest zabronione. Zdjęcia oferowanych przez nas produktów, ich nazwy, logo są własnością ich producentów i są wykorzystywane przez sklep tylko w celach informacyjnych.

26. Oferowane produkty mogą różnić się od wizerunków i informacji prezentowanych na stronach sklepu (dane są nam dostarczane przez producentów/dystrybutorów i w takiej formie je przekazujemy Klientom). Zdjęcia produktów to wyłącznie ilustracje poglądowe i mogą nieznacznie różnić się od rzeczywistego wyglądu przedmiotu, np. w przypadku ręcznie produkowanych mydeł. Nigdy nie zmienia to jednak ich właściwości. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o zakupie skontaktować się z obsługą Sklepu.

28. Dane osobowe umieszczone w bazie danych sklepu są przetwarzane wyłącznie dla jego potrzeb, nie są i nie będą też udostępniane innym podmiotom. Dane te są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. nr 133 poz. 883). Klient ma prawo wglądu do swoich danych, do ich korekty oraz żądania zaprzestania ich wykorzystywania.

29. Sklep zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.

30. Umowy w naszym sklepie zawierane są zgodnie z Dziennikiem Ustaw nr 22 z dn. 31 marca 2000r. poz. 271.

31. Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu nie stanowią oferty w  rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez Klienta na liście przewozowym przesyłki.

32. Składając zamówienie, klient świadomie zgadza się na przetwarzanie i wykorzystywanie jego danych osobowych w celu realizacji zamówienia. Dane te nie są przetwarzane ani wykorzystywane w żadnym innym celu.

33. Jeśli klient składając zamówienie zgodzi się na otrzymywanie biuletynu jego dane (adres e-mail oraz imię) będą wykorzystywane również w celu wysyłania biuletynu.

34. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem obowiązują przepisy Kodeksu Cywilnego.

Biuletyn