Biuletyn

Morskie minerały w linii Time For Baltic

4 marca 2014

Time for Baltic – jest to linia naturalnych kosmetyków bogata w morskie minerały, które działają przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Dlatego też, kąpiele w morskiej wodzie polecane są dla skóry łuszczącej się i popękanej, gdyż łagodzą podrażnienia i niwelują skutki alergii. Woda morska zawiera wiele pierwiastków i minerałów, miedzy innymi:

- sód – poprawia ukrwienie skóry, reguluje gospodarką wodną,

- magnez – regeneruje i wzmacnia skórę,

- potas – usprawnia metabolizm, poprawia jędrność skóry, stosowany w leczeniu alergii

- wapń – wspomaga odbudowę naskórka, wzmacnia go, zapobiega wysuszaniu się skóry i rozwojowi stanów zapalnych,

- kolagen morski – stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, powodując spłycenie zmarszczek oraz uelastycznienie skóry.Głównymi składnikami kosmetyków są:

- morszczyn – źródło cynku, magnezu i siarki, idealny do pielęgnacji skóry suchej, pozbawionej elastyczności i jędrności.

- algi – bogate w minerały i mikroelementy. Regenerują skórę, utrzymują jej prawidłowe nawilżenie, maja działanie detoksykujące i wyszczuplające,

- makroalga – idealna w peelingach w grubszej frakcji,

- bursztyn - jest naturalnym antyoksydantem, hamuje procesy starzenia się skóry, pobudza metabolizm i przyspiesza odnowę komórkową.

Kosmetyki z serii Time For Baltic:


     

  Peeling do ciała z bursztynem                 Eliksir do ciała z bursztynem                     Mydło z minerałami morskimi


                               

                          Maseczka do twarzy z bursztynem                   Peeling do twarzy z bursztynem
Doskonałość Roku 2013 - Twój Styl