Biuletyn

Krem pod prysznic z solanką i olejkami Borowina 250ml

Krem pod prysznic z solanką i olejkami Borowina 250 ml - stworzony na bazie solanki jodowo-bromkowej i olejków roślinnych jojoba i awokado oraz wyciągiem borowinowym. Wspomaga odnowę bariery hydrolipidowej naskórka, dzięki czemu skóra jest miękka i gładka w dotyku.
Producent: Scandia Cosmetics
45,00 zł

Krem  pod prysznic z solanką i olejkami Borowina 250 ml - stworzony na bazie solanki jodowo-bromkowej i olejków roślinnych jojoba i awokado oraz wyciągiem borowinowym. Wspomaga odnowę bariery hydrolipidowej naskórka, dzięki czemu skóra jest miękka i gładka w dotyku.

Skład:

- Solanka jodowo – bromkowa jest surowcem uzyskiwanym z soli bocheńskiej. Zawiera liczne mikroelementy, które wspomagają odnowę biologiczną oraz wiele pierwiastków takich jak wapń, magnez, sód, potas, cynk, jod, żelazo, miedź, chlor, mangan i brom.

- Borowina jak powszechnie wiadomo jest biologicznie czynnym rodzajem torfu o specyficznych właściwościach fizykochemicznych. Zawarte w borowinie kwasy organiczne i sole nadają jej właściwości przeciwzapalne, ściągające, bakteriostatyczne i bakteriobójcze posiada również glicerynę, która wygładza, nawilża i regeneruje.

- Olej jojoba nazywany jest inaczej płynnym woskiem. Można go wyróżnić za świetne współgranie z naszym sebum skóry, za szybkie i głębokie wchłanianie. Nie powoduje on również żadnych reakcji alergicznych. Sam w sobie posiada dużo witaminy E oraz dużo naturalnych substancji, które pozwalają na poprawę odporności naszej skóry przed czynnikami zewnętrznymi.

- Olej awokado (certyfikat ekologiczny, posiada EcoCert) jest to olej otrzymywany z tłoczenia na zimno. Jest bogaty w lipidy oraz kompleks witamin A, D i E. Ma za zadanie intensywnie nawilżyć oraz odżywić skórę. Zapewnia gładkość, miękkość oraz zabezpiecza przed wysuszeniem i złuszczaniem się skóry dłoni. Ma on zdolność łatwego przenikania przez naskórek. Zawiera dużą ilość składników odżywczych i substancji aktywnych.