Biuletyn

Krem do stóp New Shea Line 80ml

Krem do stóp New Shea Line– zadbaj o swoje stopy. Krem do stóp z nowej linii shea zawiera 15% naturalnego certyfikowanego ekologicznie masła shea, oliwę z oliwek oraz sok ze świeżych cytryn. Krem doskonale nawilży, wygładzi, zmiękczy i zregeneruje skórę stóp. Oliwa z oliwek wzmacnia kruche paznokcie a sok z cytryny je rozjaśnia.
Producent: Scandia Cosmetics
40,00 zł

The Secret Recips Shea Line to nowa linia kosmetyków do ciała I twarzy z masłem shea. Jej aktywnymi składnikami jest certyfikowane ekologiczne masło shea, oliwa z oliwek i sok z cytryny.  

Krem do stóp New Shea Line 80 ml – zadbaj o swoje stopy latem. Krem do stóp z nowej linii shea zawiera 15% naturalnego certyfikowanego ekologicznie masła shea, oliwę z oliwek oraz sok ze świeżych cytryn. Krem doskonale nawilży, wygładzi, zmiękczy i zregeneruje skórę stóp. Oliwa z oliwek wzmacnia kruche paznokcie a sok z cytryny je rozjaśnia.

 

Skład:

- Masło shea (certyfikat ekologiczny, posiada Eco-Cert) znane również jako masło karite („życie”), pozyskiwane jest z nasion drzewa masłowego Magnifolia. Zawiera ono  substancje tłuszczowe, witaminy A, E i F oraz jest naturalnym filtrem słonecznym  chroniącym przed  promieniowaniem UVB. Witamina A ma za zadanie poprawić wilgotność skóry, wygładzić drobne zmarszczki oraz regenerować skórę po działaniu promieni UV. Witamina E natomiast chroni przed  wolnymi rodnikami oraz zmniejsza wrażliwość na promieniowanie UV. Ponadto poprawia zdolność wiązania wody, podwyższa aktywność enzymatyczną w skórze i pomaga w tworzeniu nowych komórek, powoduje wolniejsze starzenie się skóry. Witamina F zmniejsza napięcie warstwy rogowej, zmiękcza ją i przechodzi przez barierę naskórkową. Między innymi przez te witaminy masło shea ma właściwości łagodzące, mocno nawilżające, natłuszczające i wygładzające. Dodatkowo  chroni i wzmacnia cement międzykomórkowy oraz płaszcz hydrolipidowy skóry. Masło shea jest przede wszystkim cenione za swoje zmiękczające skórę właściwości oraz zdolność leczenia podrażnionej powierzchni skóry.

 

- Oliwa z oliwek otrzymuje się ją z miąższu i ziaren. Uzyskiwana jest z pierwszego tłoczenia na zimno. Oliwa zapobiega utracie wody, dzięki czemu skóra uzyskuje miękkość, jedwabistość oraz świeżość. Posiada ona również działanie regeneracyjne, ochronne przeciw wolnym rodnikom. Działa kojąco, nawilżająco oraz znakomicie odżywiająco na skórę.

- Cytryna doskonale odświeża, tonizuje i oczyszcza skórę oraz złuszcza naskórek. Dobra jest również do walki ze zmarszczkami i przebarwieniami na skórze. Jest doskonałym naturalnym antyoksydantem.