Biuletyn

Krem do rąk z ozonem 70ml

Krem do rąk z ozonem powstał na bazie masła shea oraz ozonowanej oliwy z oliwek. Krem sprawia, iż dłonie są doskonale nawilżone, gładkie i miękkie. Szybko się wchłania i łatwo rozprowadza.
Producent: Scandia Cosmetics
41,00 zł

Krem do rąk z ozonem 70ml – powstał na bazie masła shea oraz ozonowanej oliwy z oliwek. Dzięki unikalnej technologii ozonowania oliwy, udało zamknąć się gaz w oliwie, gdzie kwasy tłuszczowe z oliwy ekstra virgin wiążą ozon. Ten natomiast uwalnia się pod wpływem powietrza i wody na skórze, gdzie przenika do głębszych jej struktur, odżywiając ją i dotleniając.

Krem sprawia, iż dłonie są doskonale nawilżone, gładkie i miękkie. Szybko się wchłania i łatwo rozprowadza.

 

Skład:

- Ozon jest bezbarwnym gazem, który jest toksyczny dla człowieka, jednakże w niewielkich ilościach wręcz przeciwnie, ma właściwości terapeutyczne i lecznicze. Jest on jednym z najsilniejszych utleniaczy, dlatego działa dezynfekcyjnie i bakteriobójczo. Ozon dzięki swej oleistej postaci łatwo przenika do skóry rewitalizując i nawilżając ją. Działa również natłuszczająco i ochronnie. Dodatkowo może być stosowany w celach  pielęgnacji i poprawy wyglądu skóry, higieny intymnej, do łagodzenia podrażnień (opryszczka, oparzenia słoneczne, łuszczyca, przebarwienia, zapalenia, otarcia), zwalczania cellulitu.

- Oliwa z oliwek otrzymuje się ją z miąższu i ziaren. Uzyskiwana jest z pierwszego tłoczenia na zimno. Oliwa zapobiega utracie wody, dzięki czemu skóra uzyskuje miękkość, jedwabistość oraz świeżość. Posiada ona również działanie regeneracyjne, ochronne przeciw wolnym rodnikom. Działa kojąco, nawilżająco oraz znakomicie odżywiająco na skórę.

- Masło shea (certyfikat ekologiczny, posiada Eco-Cert) znane również jako masło karite („życie”), pozyskiwane jest z nasion drzewa masłowego Magnifolia. Zawiera ono  substancje tłuszczowe, witaminy A, E i F oraz jest naturalnym filtrem słonecznym  chroniącym przed  promieniowaniem UVB. Witamina A ma za zadanie poprawić wilgotność skóry, wygładzić drobne zmarszczki oraz regenerować skórę po działaniu promieni UV. Witamina E natomiast chroni przed  wolnymi rodnikami oraz zmniejsza wrażliwość na promieniowanie UV. Ponadto poprawia zdolność wiązania wody, podwyższa aktywność enzymatyczną w skórze i pomaga w tworzeniu nowych komórek, powoduje wolniejsze starzenie się skóry. Witamina F zmniejsza napięcie warstwy rogowej, zmiękcza ją i przechodzi przez barierę naskórkową. Między innymi przez te witaminy masło shea ma właściwości łagodzące, mocno natłuszczające i wygładzające. Dodatkowo  chroni i wzmacnia cement międzykomórkowy oraz płaszcz hydrolipidowy skóry. Masło shea jest przede wszystkim cenione za swoje zmiękczające skórę właściwości oraz zdolność leczenia podrażnionej powierzchni skóry.

- Olej awokado (certyfikat ekologiczny, posiada EcoCert) jest to olej otrzymywany z tłoczenia na zimno. Jest bogaty w lipidy oraz kompleks witamin A, D i E. Ma za zadanie intensywnie nawilżyć oraz odżywić skórę. Zapewnia gładkość, miękkość oraz zabezpiecza przed wysuszeniem i złuszczaniem się skóry dłoni. Ma on zdolność łatwego przenikania przez naskórek. Zawiera dużą ilość składników odżywczych i substancji aktywnych.

- D-pantenol bardzo łatwo penetruje w głąb skóry, gdzie przekształca się w kwas pantotenowy. Skutecznie nawilża skórę, chroniąc ją przed utratą wody. Nadaje jej miękkość i elastyczność, działa gojąco oraz antybakteryjnie.