Biuletyn

Kolagen

Kolagen to jedno z najważniejszych białek w naszym organizmie. Zawiera on w sobie składniki, które pozwalają przywrócić skórze młodość oraz jej naturalny koloryt. Kolagen tworzy na skórze siateczkę proteinową, która mam za zadanie zatrzymać wodę oraz substancje lipofilowe, co umożliwia ich selektywne uwalnianie.
Ceny muszą być z przedziału 0,00 zł 0,00 zł

Kolagen to jedno z najważniejszych białek w naszym organizmie.Stanowi on 70% masy białek skóry oraz 30% całkowitej masy białek w ludzkim organizmie.

Wytwarzany jest w komórkach tkanki łącznej- fibroblastach oraz tkanki kostnej- chondrocytach.

Kolagen zbudowany jest z długich łańcuchów peptydowych zawierających aminokwasy takie jak:

- glicyna,

- prolina,

- hydroksyprolina,

- hydroksylizyna.

Zawiera on w sobie składniki, które pozwalają przywrócić skórze młodość oraz jej naturalny koloryt.

Kolagen tworzy na skórze siateczkę proteinową, która mam za zadanie zatrzymać wodę oraz substancje lipofilowe, co umożliwia ich selektywne uwalnianie.

Dzięki temu właśnie skóra staje się jędrna, delikatna i gładka.

Z biegiem lat proces degradacji kolagenu zaczyna przeważać nad jego syntezą, dlatego dla zachowania jędrności skóry należy uzupełniać jego niedobory.

Kolagen doskonale radzi sobie ze zmarszczkami, likwiduje worki pod oczami, wygładza skórę, poprawia jej sprężystość, spowalnia procesy starzenia się skóry, nawilża, ujędrnia i uelastycznia, likwiduje obrzęki. Wspomaga także walke z rozstępami i cellulitem.