Olejowanie włosów- który olejek wybrać

Wysłany: 3 years ago Cytat #65
Olejowanie włosów to świetny sposób na odżywienie włosów. Ze względu na porowatość włosów najlepsze będą do tego zabiegu poszczególne olejki:

Włosy o niskiej porowatości: masło shea, masło kakaowe, masło kokosowe

Włosy o średniej porowatości: olejek arganowy, olejek ryżowy, oliwa z oliwek, olejek z orzechów ziemnych i laskowych, olejek sezamowy, olejek makadamia

Włosy o wysokiej porowatości: olejek z orzechów włoskich, olejek z pestek winogron, olejek różany, olejek z wiesiołka, olejek lniany, olejek sezamowy.
Wysłany: 3 years ago Cytat #101
A jak określić porowatość włosa?
Wysłany: 3 years ago Cytat #118
Włosy wysokoporowate są jak siano – suche, szybko schną, łatwo chłoną wodę z otoczenia (i puszą się, gdy jest wilgotno), są podatne na układanie, ale i zniszczenia. Często takie włosy są kręcone lub zniszczone prostownicą, suszarką albo farbowaniem.

Włosy niskoporowate nie poddają się stylizacji, ale za to są zdrowe i gładkie. Trudno je zmoczyć i długo schną. Są oporne na farbowanie, trwałą i upinanie.


http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda
Wysłany: 2 years ago Cytat #141
Dobór olejku jest bardzo ważny w tego typy zabiegu. Zły olejek nie zniszczy włosów, ale np. sprawi, że będą napuszone. Niektóre olejki po prostu nie są wchłaniane przez dany typ włosa, i taki zabieg jest tylko stratą czasu, a olejowanie do ekspresowych zabiegów niestety nie należy.
Dowiedz się jak doskonale pielęgnować swoje ciało
http://perlynatury.com/blog
Wysłany: 2 years ago Cytat #142
Na moje włosy najlepszy jest olejek kokosowy <3