RSS

Blog

Koloryzacja włosów naturalnymi farbami roślinnymi

Naturalne roślinne farby* to mieszanka drobno zmielonych roślin  nadających kolor oraz pielęgnujących olejków. Roślinami wykorzystywanymi do koloryzacji są między innymi henna, kawa, czerwone buraki, cassia, indygo, korzeń rabarbaru czy łupiny orzechów włoskich.

Za pomocą naturalnych farb możemy pogłębić bądź przycieniować swój naturalny kolor włosów lub nadać im zupełnie inny odcień. Takie farby nie ingerują w naturalną strukturę włosa, ale wnikają tylko w jego zewnętrzną warstwę dodatkowo chroniąc go, wzmacniając, pielęgnując i nadając połysk.

Barwa powstała na włosach to gra koloru wyjściowego i odcienia farby. Należy pamiętać, że włosy bardzo jasne i delikatne szybciej przyjmują kolor niż włosy grube i ciemne. Zawsze przed nałożeniem nowej farby należy zastosować próbę na kosmku. Tylko dzięki takiej próbie dowiesz się jak długo należy trzymać farbę na włosach, aby osiągnąć odpowiedni dla siebie kolor.  

Farbowanie włosów:

1. Należy dokładnie umyć włosy, by pozbyć się wszelkich środków stylizujących, pielęgnujących oraz nadmiaru tłuszczu. Najlepsze do tego będą specjalne środki oczyszczające włosy przed koloryzacją naturalnymi farbami.

2. Farbę należy aplikować przeznaczonym do tego pędzlem. Zaczynamy nakładanie farby od nasady włosów i pasmo po paśmie rozsmarowujemy farbę na całej długości. Następnie nakładamy na włosy czepek i zawijamy w ręcznik. Pozostawiamy farbę na włosach na czas od 15 minut do 2 godzin, w zależności od tego jaki odcień chcemy uzyskać. Dzięki próbie na kosmku będziemy dokładnie wiedzieć jak nasze włosy reagują na farbę i jak długo powinniśmy pozostawić na nich farbę. Farby nie posiadają żadnych chemicznych substancji, dlatego nie ma obawy uszkodzenia włosa przy pozostawieniu jej nawet na kilka godzin.

3. Po koloryzacji naturalnymi farbami poleca się stosowanie specjalnych odżywek lub naturalnych szamponów koloryzujących (nie zmieniają one koloru włosów), które zapewniają włosom długotrwały, intensywny, lśniący kolor.

O czym warto wiedzieć:

- W przypadku zabarwienia skóry można zastosować mieszankę soku z cytryny i olejku roślinnego.

- Aby wzmocnić intensywność naturalnej farby roślinnej, zamiast mieszać proszek z wrzątkiem, mieszamy sproszkowaną farbę np. z kawą lub czarną herbatą (ciemne kolory) lub czerwonym winem (rude, czerwone kolory).

- Jeśli stosujesz zabiegi trwałej ondulacji, roślinne farby będą idealne dla Ciebie, ze względu na ich pielęgnujące i regenerujące właściwości.

- Farby roślinne trzymają się na włosach około 5-6 tygodni. Przy ich myciu kolor traci na intensywności a różnica pomiędzy odrostami a włosami farbowanymi jest praktycznie niezauważalna.

- Używanie farb roślinnych w trakcie ciąży i laktacji nie jest szkodliwe.

- Naturalne farby roślinne nie rozjaśniają włosów.

 

*Informacje na temat koloryzacji włosów farbami roślinnymi dotyczą w 100% naturalnych farb firmy Logona.


Dostępne w naszym sklepie farby roślinne Logona: http://perlynatury.com/farby-roslinne