Biuletyn

Arganowa maseczka do twarzy 70ml

Arganowa maseczka do twarzy to kompozycja olejku arganowego, mleka koziego oraz białej glinki. Idealna dla wszystkich rodzajów skóry, a szczególnie dla cery mieszanej, suchej, wrażliwej, delikatnej oraz dojrzałej.
Producent: Scandia Cosmetics
55,00 zł

Arganowa maseczka do twarzy 70 ml to kompozycja olejku arganowego, mleka koziego oraz białej glinki. Idealna dla wszystkich rodzajów skóry, a szczególnie dla cery mieszanej, suchej, wrażliwej, delikatnej oraz dojrzałej. Maseczka jest łagodna dla skóry, charakteryzuje się swoją lekką i jedwabistą konsystencją. Maseczka z olejkiem arganowym detoksykuje, remineralizuje i normalizuje skórę. Dodatkowo uelastycznia ją, odżywia, wygładza i delikatnie rozjaśnia.

Skład:

- Olejek arganowy (certyfikowany ekologiczny prosto z Maroka, posiada EcoCert) nazywany jest inaczej eliksirem młodości, głównie przez swoje działanie. Wytwarzany jest z drzewa arganowego, które występuje tylko w jednym miejscu na świecie w południowo-zachodniej części Maroko. Posiada wiele właściwości, ale najbardziej cenioną jest działanie odmładzające. Chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Polecany jest dla każdego rodzaju skóry: wrażliwej, suchej, alergicznej, trądzikowej, dojrzałej. Łagodzi objawy trądziku młodzieńczego, alergii czy też łuszczycy. Pielęgnacja skóry jest bardzo skuteczna dzięki właściwościom ujędrniającym, nawilżającym, wygładzającym i rewitalizującym. Olejek arganowy ma również działanie przeciwzapalne i łagodzące (przyspiesza gojenie ran, blizn, rozstępów oraz poparzeń). Szybko wchłania się w skórę.

 

- Glinka biała najczęściej wykorzystuje się ją do cery suchej i delikatnej. Kaolin, czyli inaczej glinka biała łagodnie oczyszcza i odżywia skórę, działając jednocześnie odświeżająco. Kolejnymi zaletami jest to, iż likwiduje martwe komórki oraz stymuluje regenerację tkanek.

- Mleko kozie jest idealne dla skóry, ponieważ bardzo dobrze ją odżywia, nawilża i doskonale oczyszcza. Zawiera dużo witaminy A,E,D dobrze rozpuszczalnych w tłuszczach oraz B1,B2,B6,B12,PP dobrze rozpuszczalnych w wodzie. Proteiny, które znajdują się w mleku bardzo dobrze wpływają na kolagen w skórze zapobiegając starzeniu się skóry.